Lek. Grzegorz Mazurkiewicz, Specjalista psychiatra,
Tel.: 604 359 430
Lek. Anna Mazurkiewicz, Specjalista psychiatra,
Tel.: 504 602 792

Czym się zajmujemy

Nasz gabinet psychiatryczny z Wrocławia zajmuje się diagnostyką i leczeniem dolegliwości psychicznych. Bywają one opisywane jako: niepokój, napięcie, rozdrażnienie, „nerwowość”, nasilone obawy przed czymś, smutek, brak energii, niezdolność do przeżywania radości, utrata zainteresowań, zamartwianie się, trudność w skupieniu uwagi i podejmowaniu decyzji, nękające przykre myśli i wątpliwości, poczucie gorszej pamięci oraz bezsenność.

Tego rodzaju odczucia mogą mieć charakter pojedynczego epizodu, pojawiać się okresowo albo trwać chronicznie. Mogą one utrudniać codzienne funkcjonowanie — na przykład powodują problemy w pracy, w związku z partnerem, rodziną albo w relacjach z innymi ludźmi. W takim przypadku nasz psychiatra z Wrocławia określi ich podłoże i znajdzie optymalną formę pomocy.

Musimy zaznaczyć, że wiele osób funkcjonuje na zewnątrz raczej dobrze, skrywając przed otoczeniem wewnętrzne poczucie cierpienia. To często wiążę się z odczuwaniem wstydu albo porażki. Dlatego takie osoby na ogół znoszą przykre samopoczucie bardzo długo, pozostając w przekonaniu, że powinny sobie same poradzić. Skorzystanie z pomocy psychiatry albo psychoterapeuty może wpłynąć na poprawę jakości ich życia i relacji z ludźmi.

To dotyczy również tych ludzi, którym trudno jest nazwać swoje emocje. Dlatego nie odnajdują się w powyższych opisach, ale zastanawiają się nad skorzystaniem z pomocy. Miewają niepokojące myśli, odczuwają emocjonalną pustkę lub chaos, nie mogą powstrzymać się od robienia rzeczy, które wydają im się absurdalne, angażują się w trudne związki...

Oferujemy też pomoc pacjentom, którym psycholog, terapeuta albo lekarz innej specjalności niż psychiatra zalecił konsultację psychiatryczną. Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu.

Istnieją osoby, które doświadczają uciążliwych dolegliwości fizycznych (na przykład: bólów głowy, zawrotów głowy, duszności, poczucia ucisku w gardle lub klatce piersiowej, „kołatania” serca, zasłabnięć, bólów żołądka i brzucha, biegunek, drętwienia lub mrowienia skóry). Ich przyczyna, mimo licznych konsultacji lekarskich i badań, pozostaje niejasna. Także w takiej sytuacji diagnostyka powinna zostać uzupełniona o konsultację psychiatryczną. Tego rodzaju objawy miewają podłoże psychogenne. Mimo że paradoksalnie, te osoby czasami nie doświadczają dyskomfortu psychicznego.

Zajmujemy się leczeniem depresji i nerwic we Wrocławiu, a także leczeniem schizofrenii, zaburzeń afektywnych, schizoafektywnych i urojeniowych. W takiej grupie osób przykładamy szczególną wagę do ciągłości leczenia.

Są sytuacje wymagające pilnej konsultacji psychiatry. Należą do nich nagłe zmiany stanu psychicznego u osób, które dotychczas nie przejawiały zaburzeń psychicznych (na przykład zachowania agresywne, autoagresywne albo próby samobójcze). Tak samo w przypadku zaostrzenia już rozpoznanych chorób psychicznych, takich jak schizofrenia albo choroba afektywna. W takim przypadku konsultacja w naszym wrocławskim gabinecie psychiatrycznym będzie dotyczyła między innymi oceny wskazań do hospitalizacji.

Jednak jeżeli zachowanie takiej osoby zagraża jej życiu, zdrowiu albo życiu innych osób, konieczna jest niezwłoczna pomoc. Wtedy należy wezwać pogotowie ratunkowe albo zgłosić się na ostry dyżur psychiatryczny.